Czy zastanawiałeś się już, jaki prezent dostaniesz na 110 urodziny?

Sądząc po wynikach najnowszych badań naukowych powinieneś bardzo konkretnie się nad tym zastanowić.
Tak. W dzisiejszych czasach jest to już naprawdę realne życzenie. I dotyczy każdego, kto tylko ma na to ochotę. Oczywiście nie chodzi o to, aby wydłużyć okres starości.

Co powiesz na taki podział?

 • młodość do 45-50 roku życia,
 • 50-80 okres aktywnej dojrzałości no i
 • po 80-tce zaczynamy się starzeć

No i spójrz jak bardzo zmienia się teraz twoje życie. Nie ma znaczenia twój obecny wiek. Przed tobą cała reszta życia. Więc weź głęboki oddech, uśmiechnij się i dołącz do grona długowiecznych.

Prof. Tom Kirkwood z Uniwersity of Newcastle – autorytet w dziedzinie badań nad starzeniem uważa, że nie ma górnej granicy wieku człowieka. Swoją opinię uzasadnia tym, że ludzki organizm zachowuje zdolność powrotu do zdrowia i naprawy uszkodzeń ciała nawet w podeszłym wieku.

Jak tego dokonać i ile to będzie kosztowało?

No cóż. Wystarczy po prostu wykorzystać wszystkie możliwości współczesnego świata i jednocześnie ograniczyć do minimum wszystkie zagrożenia.

Wśród możliwości są odkrycia naukowe, udogodnienia obniżające ryzyko śmierci lub zachorowań, rozwój ruch wellness, klubów odnowy biologicznych i klubów fitness, łatwy dostęp do obiektów sportowych, rozwój nauk psychologicznych, zmiany obyczajowości, zmiany prawa umożliwiające życie w poczuciu godności i wolności oraz oczywiście ekologia i naturalne suplementy diety.

Wśród zagrożeń natomiast każdy jednym tchem wymieni skażenie środowiska, modyfikacje genetyczne zwierząt hodowlanych i roślin, skażenie żywności, wysoko przetworzoną żywność, stres, przemoc psychiczną, nałogi w tym pracoholizm i pewnie jeszcze kilka innych.

Współczesna nauka dostarcza wystarczająco dużo wiedzy, by móc skutecznie kontrolować proces starzenia się organizmu.

Długowieczność możemy osiągnąć poprzez:

 • odwracanie lub hamowanie procesu starzenia się komórek
 • likwidację przyczyn utraty zdrowia
 • poprawę sprawności i aktywności umysłowej,
 • poprawę i utrzymanie sprawności fizycznej
 • poprawę jakości aktywności seksualnej,
 • optymalizację snu.

Wraz z rozwojem cywilizacji osiągamy również naprawdę imponujące postępy w przedłużaniu ludzkiego życia. Wystarczy zdać sobie sprawę, że jeszcze 100 lat temu średnia długość życia wynosiła tylko 47 lat. Obecnie żyjemy średnio 77 lat i przy dzisiejszym postępie cywilizacyjnym współczesny 50-cio latek wybierający zdrowy styl życia ma wszelkie i realne szanse na dożycie do setnych urodzin.

Suplementy diety firmy CaliVita w doskonały sposób spełnią nasze wymagania:

 • są naturalne,
 • zawierają składniki o wyjątkowych właściwościach dla zdrowia,
 • ogromny wybór produktów sprawia, że oferta zawiera odpowiedź na każde zapotrzebowanie bez względu na wiek i stan zdrowia.
 • suplementy diety można różnicować i tworzyć zestawy,
 • są dostępne dla każdego. Jeśli nie możesz sobie obecnie pozwolić na zakup, wystarczy że będziesz polecał suplementy diety innym i możesz je kupować nawet 70% taniej, a wręcz możesz na nich zarabiać.

Każdy artykuł tej strony został napisany z myślą o jakości i długości życia. Z pewnością znajdziesz tu wiele ciekawych wskazówek dla siebie.

Pozostań z nami w klubie długowiecznych.

Wybierz odpowiednie dla siebie rozwiązania i podziel się swoją wiedzą z najbliższymi.
Wybierając zdrowy styl życia trzeba pamiętać zaledwie o kilku prostych zasadach. To naprawdę niewiele i a dodatek są to zalecenia naprawdę przyjemne. To tylko kwestia przyzwyczajeń. Efekty są niebywałe.

Wybierz interesujący Cię przedział wiekowy i zobacz co powinieneś zrobić, by dać sobie szansę na długowieczność a Twoim bliskim dać możliwość świętowania Twoich 110 urodzin.

suplementy-25(1) suplementy-25-40 suplementy-40-60 suplementy-60