„Lekarz przyszłości nie będzie dawać lekarstw, a zainteresuje pacjenta odpowiednią dietą”

Tomas Edison

I właśnie teraz nadszedł odpowiedni moment, by ciebie również zainteresować odpowiednią dietą, dzięki której nabierzesz wyśmienitej formy i nie będziesz potrzebował narzekać na swoje zdrowie.Jesteś w wieku, w którym twoje ciało wymaga konkretnej pomocy, by utrzymać zdrowie. Wiele procesów decydujących o zachowaniu młodości przestaje funkcjonować doprowadzając w ten sposób do starzenia się całego ciała. Powstające braki można jednak uzupełniać.

To prawda, że nie jesteśmy w stanie uzupełnić ich wyłącznie za pośrednictwem diety. Możemy jednak wesprzeć zdrową dietę naturalnymi suplementami diety.

Naturalne suplementy diety – lista podstawowa

Zacznijmy od koenzymu Q10. To ważny związek odpowiadający za energię komórkową. Jego niedobór odbija się nie tylko w postaci zmarszczek na skórze. Prowadzi także do osłabienia serca, układu nerwowego i do ogólnego spadku wydolności organizmu. Produkcja koenzymu Q10 spada po 60-tce poniżej 50% ogólnego zapotrzebowania. Możesz jednak wykorzystać suplementy diety. Potrzebujesz suplementu diety o nazwie Super Coenzyme Q10 Plus lub Subliqual CoQ10. To jeden z najważniej szych związków, który opóźni procesy starzenia organizmu, a jedna lub dwie kapsułki dziennie stanowią rozwiązanie.

Za spadek wydolności organizmu, zmniejszenie masy mięśniowej i jeszcze kilka innych przykrych spadków odpowiada w dużym stopniu przysadka mózgowa. To właśnie ona zrezygnowała z wytwarzania odpowiedniej ilości hormonu wzrostu. Można ją jednak zmobilizować stosując co wieczór Natural HGH Support – suplement diety zawierający zestaw składników, których niedobór jest przyczyną spadku produkcji hormonu wzrostu.

Potrzebujemy lecytyny i kwasów Omega 3.

Tutaj nie można oszczędzać. Im więcej tym lepiej. Zarówno lecytyna jak i Omega 3 są niezbędne tak jak witaminy do prawidłowego funkcjonowania KAŻDEJ komórki naszego ciała. Niedobór lecytyny lub Omega 3 oznacza zaburzenia pamięci, spadek możliwości intelektualnych i cały szereg poważnych kłopotów z układem krążenia, wątrobą, oczami, stawami i układem nerwowym. Zdrowa dieta musi zawierać lecytynę i kwasy Omega 3. Można ją uzupełnić stosując suplementy diety takie jak: Super Soya Lecithin oraz Omega 3 Concentrate. W dzisiejszych czasach suplementy diety z lecytyną są konieczne, współczesna dieta nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości lecytyny. Omega 3 jest składnikiem nie tylko ryb, ale i świeżego oleju lnianego. Łyżeczka oleju lnianego dziennie zaspokoi zapotrzebowanie. Większość ludzi wybiera jednak suplementy diety z kwasem omega 3.

Jeszcze tylko zestaw witamin i minerałów

Polecam Senior Formula. To suplement diety dedykowany ludziom w starszym wieku. Zawiera potrzebne witaminy i minerały oraz inne składniki roślinne wspomagające kondycję zdrowotną seniora. Senior Formula stosuj jako codzienne uzupełnienie diety w składniki odżywcze.

Inne suplementy diety przydatne w tym wieku to:

  • Mega Protect 4Life – fantastyczny zestaw antyoksydantów, wszechstronna ochrona przed uszkodzeniem i starzeniem się komórek.
  • Lutein Plus – ulga i błogosławieństwo dla oczu,
  • Cholestone oraz C-500 lub C 300 Plus – wzmacniają naczynia krwionośne i czyszczą je ze złogów złego cholesterolu

Problemy zdrowotne i pomoc w ich rozwiązaniu.

Jak się zapewne zorientowałeś paleta suplementów diety firmy CaliVita ® jest bardzo szeroka. To efekt starań Gerry’ego Hargitai – Prezesa i założyciela CaliVita ® International, którego marzeniem i ambicją jest dostarczanie całemu światu zdrowego pożywienia i pomocy w rozwiązywaniu każdego problemu zdrowotnego.

Każdy problem zdrowotny rozwiąże lub przynajmniej mocno złagodzi oczyszczanie organizmu.

Higiena wewnętrzna jest podstawą zdrowia i kondycji nie tylko fizycznej ale i psychicznej. Więcej o zabiegach wewnętrznego oczyszczania znajdziesz w artykule „suplementy diety 40- 60 latków” . W twoim wieku nadal obowiązują takie same zasady i możesz stosować te same techniki oczyszczania.

Czysty organizm z łatwością przyswaja i wykorzystuje składniki pokarmowe. Efektem tych starań jest niezłomna odporność organizmu, energia witalna oraz godna pozazdroszczenia sprawność fizyczna i psychiczna.

Czysty organizm to nie są tylko czyste jelita i brak toksyn w komórkach. Ogromnym problemem zwłaszcza w starszym wieku jest zbytnie zakwaszenie organizmu. Zakwaszenie organizmu to bardzo obszerny temat. Warto jednak wiedzieć, że zmiana pH na odczyn zasadowy potrafi zdziałać cuda. Można ten stan osiągnąć za pomocą Liquid Chlorophyll – suplementu o działaniu alkalizujacym, oczyszczającym i odżywczym.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest alkaliczna woda z urządzenia o nazwie Aquarion. Jeśli uświadomisz sobie, że ludzkie ciało to w 70-ciu procentach woda, stanie się jasne, że jej jakość ma ogromny wpływ na ludzkie zdrowie.

A gdybym mogła wybrać tylko jeden suplement diety …

Byłby to z całą pewnością Polinesian Noni. Jest tak wyjątkowy i wszechstronny, że można o nim kręcić filmy i pisać książki. Niezwykle bogaty skład chemiczny owocu Noni czyni z tej rośliny prawdziwy eliksir zdrowia i młodości. Pomaga we wszystkich kłopotach ze zdrowiem, jako że jego składniki działając wewnątrz komórki regenerują ją i oczyszczają z toksyn. Polinesian Noni to doskonały prezent, którym powinieneś obdarowywać siebie i najbliższych,tak często, jak tylko możesz.

Bądź dla siebie hojny. Soku Noni nie da się przedawkować, za to każda jego kropla będzie prawdziwym błogosławieństwem dla twojego zdrowia.

Suplementy diety to jednak nie wszystko.

Warto wprowadzić kilka modyfikacji trybu życia, jeśli do tej pory były w tej dziedzinie jakieś zaniedbania.

Po pierwsze wyśpij się dobrze. W twoim wieku kwestia snu jest naprawdę bardzo ważna. Potrzebujesz 8-10 godzin nieprzerwanego snu w ciągu doby.  Ważne jest również i to, byś kładł się spać codziennie mniej więcej o tej samej porze. Jeśli masz kłopoty z zasypaniem lub budzisz się często w nocy sięgnij po Stress Management. I najważniejsza sprawa. Potrzebujesz równego i twardego materaca. W twoim wieku jest to naprawdę bardzo ważne. Wiele chorób i dolegliwości pochodzi od zniekształceń i zesztywnień kręgosłupa. Twardy materac pomoże rozluźnić mięśnie, zwolnić uciski i odpręży kręgosłup.

Zwróć również uwagę na to, by nie zakładać nogi na nogę gdy siedzisz. Wiem, że to może fajnie wygląda i dla wielu jest wygodną pozycją do siedzenia, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że taka pozycja blokuje krążenie. Twoje coraz mniej elastyczne żyły mają w takiej pozycji problem.

Dla zdrowia naczyń krwionośnych, nie tylko w nogach bardzo korzystne są spacery na świeżym powietrzu. To jest oczywiste i nawet głupio o takich rzeczach rozmawiać. Chciałam ci jednak przypomnieć o zaletach chodzenia boso. Szukaj po prostu okazji do tego, by jak najczęściej to robić. Wbrew temu co niektórzy mówią to bardzo zdrowy nawyk.

Kolejna sprawa to jedzenie.  Wiele osób twierdzi, że w miarę upływu lat surowe jedzenie jest coraz bardziej szkodliwe. To po prostu nieprawda. W każdym wieku przynajmniej połowa posiłku powinna się składać z surowych roślin. Te kłopoty z trawieniem, wątrobą itd. wynikają z niewłaściwej techniki jedzenia. Po prostu surowe warzywa czy owoce należy porządnie pogryźć. Do ich strawienia potrzebna jest ślina.

Ot i cała filozofia.

Możesz również rozważyć zastosowanie suplementu diety o nazwie Liver Aid. Pracująca bardzo ciężko wątroba będzie ci za ten dar bardzo wdzięczna. Oczyścisz ją w ten sposób i wzmocnisz. Doskonałym sposobem na poprawę jakości odżywiania są również soki owocowe lub warzywne. W grę wchodzą jednak wyłącznie te przygotowane w domu.

Istotna jest również ilość pożywienia.  Dla osób po 60-tce aktywnych fizycznie optymalna porcja wynosi 60% ilości pokarmu powodującego uczucie przejedzenia. Siedzący tryb życia wymaga dostarczenia nie więcej niż połowy takiej ilości na każdy posiłek. I pamiętaj, że każdy rodzaj pożywienia jest zdrowy, gdy zjadasz go, by zaspokoić głód wynikający z wcześniejszej aktywności. Jedzenie z nudów z nerwów albo z przyzwyczajenia zawsze jest niezdrowe.

I ostatnia sprawa, o której warto wspomnieć to aktywność i równowaga psychiczna. Pamiętaj o tym, że żaden wiek nie jest odpowiedni, by trzeba było zwalniać tempo i rezygnować z przyjemności. To prawda, że w każdym wieku i tempo i rodzaj przyjemności jest inny. Po 60-tce masz znacznie więcej mądrości i doświadczenia, więc wiele różnych możliwości stoi przed tobą otworem. Wbrew temu co, być może sądzą czasem młodzi masz własne życie, więc korzystaj z niego. Przy drobnej zmianie trybu życia i wsparciu jakie dają naturalne suplementy diety, z łatwością zachowasz doskonałą formę.

Na trudniejsze dni, na stres lub czas chandry polecam Rhodiolin.  To doskonały suplement, który wyciąga nawet z największego psychicznego dołka. Z jego pomocą życie nabiera prawdziwego blasku, chce się chcieć, pojawiają się nowe szanse i okazje. Wszystko zależy od ciebie. Po prostu sięgaj po to czego pragniesz. To bardzo ważne, bo zmienia nie tylko jakość, ale i długość życia.  Tak. Ludzie zadowoleni z siebie, budują bliskie relacje z innymi ludźmi, są otwarci, chętnie rozwijają swoje pasje, mają satysfakcjonujące i regularne kontakty seksualne.

Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Ludzie zadowoleni z siebie żyją lepiej i dłużej.