Kto zapłaci za grzechy młodości?

Ten okres życia to czas płacenia rachunków za przestępstwa na swoim ciele i zdrowiu popełniane w dzieciństwie i okresie młodości. Organizm przepełniony toksynami zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Być może już znacznie wcześniej wysyłał sygnały alarmowe albo wręcz chorował.Mamy do wyboru dwie drogi:

1. Pozostajemy przy niechlujnym trybie życia zdecydowani na konsekwencje w postaci pogorszenia samopoczucia, postępu objawów starzenia, pojawienia się chorób cywilizacyjnych no i oczywiście spadek potencjału umysłowego oraz możliwości seksualnych. To ryzykowny wybór zwłaszcza, że przed kobietami stoi okres klimakterium, a na mężczyzn czeka andropauza. Z drugiej strony tak właśnie postępuje większość, więc będziemy się starzeć z większością swoich rówieśników.

2. Decydujemy się na pewne zmiany, które przywrócą formę, przedłużą okres młodości i pozwolą uniknąć chorób cywilizacyjnych i chorób wieku średniego. W zamian za pewien systematyczny wysiłek osiągniemy dobrą albo świetną formę fizyczną i psychiczną oraz szansę na długowieczność.

Jeśli interesuje cię poprawa stanu zdrowia i skuteczne metody odmładzania czytaj dalej.

Wiek dojrzały wymaga zdecydowanie przeprowadzania regularnych kuracji oczyszczających organizm. Zanim jednak rozwinę temat wspomnę o kilku suplementach diety firmy CaliVita ® , niezbędnych w tym okresie.

Suplementy diety:

 • Coenzyme Q10 – naturalny suplement diety zwierający koenzym Q10 oraz porcję antyoksydantów. Uzupełnianie naturalnego koenzymu Q10 jest w tym wieku konieczne. Koenzym Q10 zapewnia energię komórkową niezbędną do funkcjonowania każdej komórki, a zwłaszcza serca i układu nerwowego. Spadek poziomu koenzymu Q10 (organizm wraz z wiekiem produkuje coraz mniejsze ilości koenzymu Q10) objawia się wiotczeniem i starzeniem skóry.
 •  Vital dla grupy krwi – to naturalny suplement diety zawierający ponad czterdzieści składników, w tym witamin i minerałów w proporcjach i ilościach odpowiednich dla określonej grupy krwi. Każda tabletka Vital zawiera z całą pewnością więcej naturalnych substancji odżywczych niż przeciętny posiłek.
 • Super Soya Lecithin i Omega 3 Concenetrate to suplementy diety, którym zawdzięczasz sprawność umysłową, spowolnienie procesów starzenia. Lecytyna i kwasy Omego 3 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a Twoja dieta najprawdopodobniej ich nie zawiera.
 •  Mega Protect 4Life – to wyjątkowy zestaw aż 16 najskuteczniejszych naturalnych antyoksydantów. Wraz z wiekiem ilość szkód spowodowanych przez wolne rodniki rośnie lawinowo, za to produkcja glutationu (najważniejszego antyoksydantu komórkowego) i innych antyoksydantów maleje.

Funkcje antyoksydacyjne (spowolnienie procesów starzenia, ochrona komórki i DNA przed nieodwracalnym uszkodzeniem) lepiej niż Mega Protect 4Life spełni jedynie systematycznie pita alkaliczna woda z urządzenia o nazwie Aquarion.

Dla chętnych do zachowania młodzieńczej sprawności i wydolności fizycznej polecam eliksir młodości – zestaw naturalnych aminokwasów pobudzających produkcję hormonu wzrostu. Mowa tu o naturalnym suplemencie diety o nazwie Natural HGH Support.

Suplement diety dedykowany kobietom w okresie menopauzy pomoże przejść przez trudny okres klimakterium. Naprawdę polecam wszystkim paniom po 40-tce. Menopausal Formula przygotuje organizm do klimakterium, złagodzi objawy i zdecydowanie zmniejszy skutki.

Dla panów natomiast kolejnym obowiązkowym suplementem jest ProState Power. Stosowany w miarę regularnie nie dopuści do powstania kłopotów z prostatą i podniesie sprawność seksualną. Używany systematycznie w dostosowanej do stanu zdrowia ilości, poprawi stan prostaty nie wywołując żadnych skutków ubocznych.

To w zasadzie wszystkie najważniejsze suplementy diety, dzięki którym możesz utrzymać ciało w zdrowiu i sprawności.

Znacznie lepsze efekty zdrowotne osiągniesz jednak, jeśli swoją drogę do doskonałego zdrowia zaczniesz od oczyszczania wewnętrznego wszystkich organów, tkanek i komórek z zalegających toksyn zatruwających i zakwaszających organizm. I w tej dziedzinie suplementy diety będą dużą pomocą.

Higiena wewnętrzna stanowi podstawę zdrowia. Jeśli do tej pory nie stosowałeś nigdy żadnych zabiegów oczyszczających, Twoje ciało jest bardzo zaniedbane, a oczyszczanie może potrwać nawet kilka miesięcy.

Równolegle z oczyszczaniem zastosuj kilka elementarnych zasad zdrowego odżywiania. W Twoim wieku skończyły się żarty i czas najwyższy zadbać o swoje zdrowie.  Chcąc zachować zdrowie i dołączyć do grona aktywnych długowiecznych zrezygnuj stanowczo z:

 • mleka,
 • wysoko przetworzonych produktów zbożowych zwłaszcza pszenicznych,
 • gotowanego lub sztucznie konserwowanego białka pochodzenia zwierzęcego.
 • spalonego tłuszczu – nareszcie koniec z frytkami i kotletami,
 • sztucznej żywności i żywności z przedłużonym okresem trwałości,
 • alkoholu w porcjach większych niż 200 ml tygodniowo.

Ważne jest również ograniczenie ilości pożywienia do 60% ilości powodującej uczucie przejedzenia.

W zamian za ograniczenia wprowadź dowolne ilości warzyw i owoców najlepiej w formie surowej. Zwyczaj codziennego picia świeżo wyciśniętych soków warzywnych lub owocowych jest nie tylko przyjemny, ale i bardzo zdrowy. Jeśli jeszcze jej nie masz koniecznie zainwestuj w dobrej jakości wyciskarkę do soków i korzystaj z niej codziennie do końca życia. Zobaczysz, że bardzo pokochasz nie tylko smak soków ale i nowego siebie, pełnego energii i świetnego humoru.

A teraz nareszcie oczyszczanie.

 1. Zaczynamy od oczyszczania jelita grubego – czyścimy złogi i usuwamy kamienie kałowe stosując suplementy: Pure Yucca i Nopalin. Do tego moczone przez noc suszone śliwki (ok. 10 szt. ) zjadane na czczo rano. Pamiętać należy o wodzie. Oba suplementy: Pure Yucca i Nopalin stosujemy przez całą kuracje oczyszczającą.
 2. Usuwamy pasożyty, grzyby i bakterie z jelit i całego organizmu wykorzystując suplement diety o nazwie Paraprotex.
 3. Odnawiamy naturalną florę bakteryjną jelit. Do tego celu służą dwa suplementy diety: Ac-Zymes lub Probio Balance.
 4. Oczyszczamy wątrobę. Suplementy diety łączymy z surową dietą, czyli  Liver Aid d na oczyszczanie i regenerację wątroby i dieta warzywna, dwa razy dziennie pół szklanki wody z sokiem cytrynowym, soki marchwiowo- burakowo – ogórkowe jak najczęściej.
 5. Oczyszczamy nerki, kości, stawy, tkankę tłuszczową, układ krwionośny na poziomie komórkowym. Stosujemy suplementy diety takie jak Pure Yucca i Nopalin.  Zwiększamy dawki Liquid Chlorophyll, Spirulina Chlorelle Plus, Cholestone i koniecznie jak najwięcej Polinesian Noni.
 6. Przez cały okres kuracji oczyszczającej pijemy 2-3 litry czystej wody dziennie. Pilnujemy szczególnie, żeby obficie popijać suplementy. Proszę zwrócić uwagę, że naturalne suplementy diety to rośliny pozbawione wody (liofilizacją albo dehydratacją) i zamknięte w kapsułkach lub pastylkach. Aby przywrócić ich odżywcze walory trzeba uzupełnić wodę.

Gdy wystąpią okresy gorszego samopoczucia spowodowane gwałtownym uwalnianiem toksyn zwiększamy ilość wody. Dobrze jest skorzystać z sauny i zafundować sobie nieco więcej snu niż zwykle.  Na początku zwykle wydaje się, że jest to bardzo trudne przedsięwzięcie. Masz rację, tak się tylko wydaje. Bardzo łatwo przyzwyczaić się do tych niewielkich zmian.

Połknięcie kilku kapsułek dziennie nie jest wybitnie trudnym wyczynem. Czysta woda jest tańsza niż kawa czy alkohol. Przygotowanie surówki lub soku trwa znacznie krócej niż przygotowanie pieczeni. I jest znacznie tańsze.

Rezygnując z niezdrowych posiłków, oszczędzasz masę pieniędzy. Przeznacz je na zdrowe rośliny i na suplementy diety. Jest całe mnóstwo wyśmienitych przepisów składających się ze zdrowych produktów. Truskawki z bitą śmietaną są znacznie wykwintniejsze i smaczniejsze od chipsów.